• ۰۹۲۱۶۱۶۶۰۶۲
 • تهران، تقاطع خیابان پاسداران و دولت پلاک 1، طبقه 1، واحد
 • همه روزه شنبه تا پنجشنبه با تعیین وقت قبلی

ماموپلاستی

Service Image
عنوان خدمت

ماموپلاستی

مدت انجام

12 ساعت

نام پزشک

دکتر آرمان عصاره

جراحی‌های زیبایی  در عصر حاضر

در دنیای امروز زیبایی اندام و چهره یکی از دغدغه‌های اصلی انسان‌ها است. به همین دلیل امروزه افراد زیادی برای افزایش جذابیت خود یا رفع نواقصی که در برخی ویژگی‌‌های ظاهری دارند و از آن احساس رضایت نمی‌کنند، به انجام عمل‌های زیبایی روی می‌آورند.

 از محبوب‌ترین جراحی زیبایی می‌توان به عمل جراحی سینه اشاره کرد که موجب زیباتر و خوش فرم‌تر کردن این اندام می‌شود و در افزایش اعتماد به نفس افراد هم نقش دارد. عمل ماموپلاستی برای ‌کوچک‌تر کردن و کاهش حجم سینه صورت می‌گیرد. کسب اطلاعات کامل از هر عمل جراحی مانند لاپاراسکوپی، جراحی‌های قلب و ... در کاهش استرس و نگرانی فرد تأثیرگذار است.

 آگاهی از روند جراحی کوچک کردن سینه و به طور کلی کسب اطلاعات کامل در این خصوص، قبل از اقدام به جراحی، واجب است و به فرد کمک می‌کند تا راحت‌تر با جراحی برخورد کند. در این راستا دکترعصاره با دارا بودن تجهیزات مدرن و بروز سرتاسر دنیا اقدام به انجام جراحی ماموپلاستی نموده است.

ماموپلاستی چیست؟

این جراحی  یک نوع عمل از انواع جراحی‌های سینه است که به اصلاح شکل و اندازه پستان و تغییر موقعیت مکانی نوک پستان می‌پردازد. این عمل با هدف زیبایی انجام می‌شود. برخی از بیماران به علت اختلال مادرزادی مانند ماکروماستیا یا ژیگانتوماستیا، نیازمند این عمل هستند. این اختلالات موجب می‌شوند پستان‌ها رشد بسیاری داشته باشد و بیش از حد بزرگ شوند.

 در برخی از افراد یکی یا هر دو پستان رشد نمی‌کنند و موجب می‌شوند تا این افراد دچار هایپوپلاستیک شوند. دسته‌ای از بیماران هم ممکن است به علل مختلف مانند سوختگی، درمان‌های سرطان پستان، ضربه یا تروما دچار نامتقارنی در سینه‌های خود شوند. در اینجا است که ماموپلاستی برای حل این مشکلات به کار می‌آید و موجب اصلاح آن‌ها می‌شود.

ماموپلاستی

انواع جراحی ماموپلاستی

ماموپلاستی خود دارای دو نوع افزایشی و کاهشی است که هر کدام ویژگی‌های منحصر به فرد خود را دارند. در ادامه این دو عمل جراحی را بررسی می‌کنیم:

 • افزایشی ( افزاینده)

به طورکلی ماموپلاستی به جراحی‌های مربوط به سینه می‌پردازد اما بیشتر با نوع کاهشی آن شناخته شده است. ما در این قسمت می‌خواهیم شما را با نوع افزایشی آن هم آشنا کنیم. در این عمل بزرگ نمودن سایز سینه و افزایش حجم آن به کمک جاگذاری پروتز انجام می‌شود. افراد زیر می‌توانند این عمل را انجام دهند:

 • خانم‌هایی که سایز سینه آن‌ها متناسب با چارچوب بدنشان نباشد و در قیاس با سایر اندامشان اندازه کوچک‌تری داشته باشد.
 •  خانم‌هایی که به علت رژیم‌های لاغری و کاهش وزن دچار آرتروفی می‌شوند.
 •  بانوانی که به علت درمان سرطان سینه قسمتی از بافت و یا تمامی آن را از دست داده‌اند.
 •  افرادی که از زمان تولد به علت نقص مادرزادی دچار مشکل عدم زیبایی در سینه‌های خود هستند.
 • کاهشی( کاهنده)

هدف اصلی این عمل ماموپلاستی، برداشتن بخشی از سینه و کاهش حجم آن است. در این جراحی چربی و بافت اضافی را با ایجاد یک برش بر روی سینه خارج می‌کنند. افرادی که می‌توانند کاندید این جراحی باشند عبارتند از:

 • افرادی که به دلیل بزرگ بودن بیش از اندازه سینه‌های خود با مشکلاتی  مانند کاهش سطح اعتماد به نفس، درد شانه، درد گردن و مواردی از این قبیل مواجه هستند، بهترین گزینه برای انجام ماموپلاستی کاهنده می‌باشند.

اقدامات قبل از جراحی ماموپلاستی

تمامی جراحی‌هایی که می‌خواهند انجام شوند اعم از جراحی دستگاه گوارش، قلب و عروق، اعصاب و ... همگی نیازمند اقداماتی هستند که باید فرد قبل از انجام جراحی آن‌ها را انجام داده تا بتواند جراحی موفقیت‌آمیزی داشته باشد. این موارد عبارتند از:

 • انتخاب یک جراح کارآزموده از ضروریات کلیه اعمال جراحی است.
 • آزمایش تجویز شده در جلسه مشاوره را قبل از جراحی انجام داده و نتایج را در روز عمل در اختیار جراح سینه قرار دهید‌.
 • از مصرف داروهایی که آسپرین دارند خودداری کنید چرا که می‌توانند منجر به اختلال در انعقاد خون شوند.
 •  قبل از جراحی به مدت دو هفته از مصرف دخانیات و مشروبات الکلی به طور جدی خودداری کنید.
 • قبل از جراحی باید استحمام نموده و حداقل ۸ ساعت پیش از جراحی از خوردن و نوشیدن پرهیز کنید.

ریکاوری بعد از عمل ماموپلاستی چگونه است؟

بعد از این جراحی ناحیه درمان متورم می‌شود و همچنین ممکن است بیمار تغییر رنگ را هم در این ناحیه تجربه کند. هر دو این موارد موقتی هستند و به مرور زمان از بین می‌روند.

لوله‌های تخلیه ترشحات بعد از جراحی، در ناحیه موردنظر قرار می‌گیرند و همراه پانسمان‌های آن ناحیه حدودا تا روز دوم بعد از ماموپلاستی برداشته می‌شوند.

در طول دوره ریکاوری سعی کنید از توصیه‌هایی که پزشک شما به عنوان مراقبت بعد از عمل توصیه کرده است، پیروی کنید و از سوتین‌های توصیه شده استفاده کنید.

از مواردی مانند خوابیدن روی شکم هم پرهیز نمایید  چرا که باعث فشار آمدن بر روی  ناحیه درمان می‌شود و می‌تواند نتیجه را تحت تأثیر قرار دهد. پزشکان توصیه می‌کنند که از انجام کارهای سنگین به مدت حداقل یک ماه خودداری کنید و اگر احساس درد داشتید از داروهای مسکن تجویز شده توسط پزشک ماموپلاستی استفاده کنید.

مصرف آنتی بیوتیک‌ها که با هدف پیشگیری از عفونت تجویز می‌شوند هم زیر نظر پزشک بلامانع است. در اکثر جراحی‌ها، از جراحی ناحیه مقعد گرفته تا جراحی‌های حساس مغز و اعصاب و ...  بر عدم استعمال سیگار بسیار تأکید می‌شود. سیگار با پایین آوردن کیفیت اکسیژن باعث کاهش کیفیت روند بهبودی جراحی می‌شوند.

ماموپلاستی

تفاوت ماموپلاستی با سایر عمل‌های جراحی

یکی از روش‌هایی که برای کاهش سایز سینه مورد استفاده قرار می‌گیرد،  لیپوساکشن است. این روش برای کسانی که بافت چربی زیادی در این ناحیه دارند و می‌خواهند بدون ایجاد خط بخیه بر روی سینه‌های خود، سایز آن را کاهش دهند، بسیار گزینه مناسبی است.

لیپوساکشن جراحی محسوب نمی‌شود و بسیار هم مؤثر است اما ریسک بالایی دارد و احتمال برخی از آسیب‌ها در آن وجود خواهد داشت. اما عمل ماموپلاستی کم ریسک‌تر است و به همین علت افراد زیادی به سمت این جراحی روی می‌آورند. در این جراحی به کمک دستگاهی، بافت چربی زیر پوست را خارج می‌کنند و سایز آن را کاهش می‌دهند.

هزینه جراحی ماموپلاستی

هزینه عمل زیبایی سینه وسعت گسترده‌ای دارد که با توجه به تعداد عمل‌های مورد نیاز فرد متغیر خواهد شد.

برای مثال ممکن است فردی هم تغییر سایز و هم لیفتینگ را انجام دهد در نتیجه هزینه آن بیشتر از مواقعی است که فرد تنها نیاز به تغییر سایز دارد. در واقع فرد خواسته‌ها و انتظارات خود را بیان می‌کند و پس از مشورت با پزشک، موارد مناسب را انجام می‌دهد.

عمل ماموپلاستی را در کلینیکی معتبر با قیمت‌های به صرفه انجام دهید تا نتیجه‌ای دلخواه را به دست بیاورید.

کلینیک دکتر عصاره در این حوزه می‌تواند انتخاب مناسبی باشد.

Service Image
Service Image
Service Image