• ۰۹۲۱۶۱۶۶۰۶۲
  • تهران، تقاطع خیابان پاسداران و دولت پلاک 1، طبقه 1، واحد
  • همه روزه شنبه تا پنجشنبه با تعیین وقت قبلی

جراحی فتق و آپاندیسیت

Service Image
عنوان خدمت

جراحی فتق و آپاندیسیت

مدت انجام

12 ساعت

نام پزشک

دکتر آرمان عصاره

جراحی فتق و آپاندیسیت یکی از بیماری‌هایی می‌باشد که امروزه افراد متعددی امکان دارد که آن را تجربه کنند و دردهای ناشی از این اتفاق را نیز تحمل کنند. با توجّه به این موضوع باید افراد در این زمینه اطلاعات لازم را داشته باشند تا اگر دارای علائم این بیماری شدند سریعا به پزشک مربوطه مراجعه کنند تا دچار مشکلات ناشی از ارجاع دیر هنگام به پزشک نشوند.

بیماری آپاندیس و فتق چیست؟

همه ما تا کنون نام بیماری آپاندیس را به دفعاتی شنیده‌ایم و افراد متعددی را پیرامون خود دیده‌ایم که برای انجام عمل جراحی آپاندیس خود به پزشک و بیمارستان مراجعه می‌کنند. در این مقاله در مورد مسائل مختلفی پیرامون آپاندیس و هم‌چنین فتق صحبت خواهیم کرد و علائم این بیماری را نیز مطرح خواهیم کرد.

به صورت کلی می‌توان گفت که آپاندیس و فتق بیماری خطرناکی نمی‌باشند و در صورت مراجعه به موقع به پزشک معالج می‌توان به سرعت تحت عمل جراحی قرار گرفت. البته نکته کلیدی در این مواقع ارجاع به موقع به پزشک می‌باشد زیرا در صورت عدم مراجعه به موقع به بیمارستان امکان دارد آپاندیس در درون بدن بترکد و عفونت آن کل بدن را درگیر کند. اگر آپاندیس در درون بدن بترکد، درد بسیار شدید و غیر قابل تحملی ایجاد می‌شود که فرد نمی‌تواند آن را تحمل کند و از شدت این درد باید حتما به پزشک مراجعه کند. باید علائم این بیماری را جدی گرفت تا دچار درد شدید و عوارض ترکیدن ان نشوید.

عوارض ترکیدن آپاندیس

آپاندیس یکی از اعضاء بدن می‌باشد که در سمت راست و پایین شکم قرار گرفته است و کارایی‌های متعددی را در بدن انجام می‌دهد. این عضو قبل از ترکیدن و به اصطلاح هنگام رسیدن آن یک مجموعه علائم مختلف دارد که افراد باید به این علائم و به نشانه‌هایی که بدن آن‌ها از خود بروز می‌دهد توجه داشته باشند.

پس از گذشت مدتی از به وجود آمدن این علائم و رسیدن کامل آپاندیس و عدم مراجعه به پزشک و تحت درمان قرار نگرفتن امکان دارد که بترکد. ترکیدن آن ممکن است مشکلات متعددی را برای فرد به وجود بیاورد که از جمله آن‌ها می‌توان به انتشار عفونت به اعضاء مختلف بدن و حتی ایست قلبی اشاره کرد. بنابراین باید به این نکته بسیار توجه داشته باشید که با ظهور علائم مختلف سریعا با پزشک مشورت کنید تا دچار عوارض ناشی از این بیماری نشوید.

البته تا حدودی و با استفاده از داروهای مختلف می‌توان پس از ترکیدن آپاندیس از انتشار عفونت جلوگیری کنند و به کنترل مقدار عفونت بپردازند. بنابراین حتی در صورت ترکیدن آن نیز نباید دچار استرس و نگرانی شوید و باید سریعا  با اورژانس تماس بگیرید تا به نزدیک‌ترین مرکز درمانی منتقل شوید.

علائم مطرح بیماری آپاندیس

همان‌طور که در ابتدای بحث اشاره شد این بیماری دارای یک سری علائم مشخص می‌باشد که در صورت ظهور آن‌ها باید حتما به آن‌ها توجه کنید. در ادامه در مورد مطرح‌ترین این علائم به صورت کامل صحبت خواهیم کرد.

از جمله شایع‌ترین علائم این بیماری می‌توان به درد شدید در سمت راست شکم اشاره کرد، که گاهی این درد غیر قابل تحمل می‌باشد. از دیگر علائم مطرح می‌توان به تب، حالت تهوع که گاهی خیلی شدید است، نفخ شکم و همچنین اسهال و یا یبوست اشاره کرد.

از دیگر علائم مطرح آن می‌توان به این نکته اشاره کرد که اگر مشکلی در ناحیه آپاندیس باشد در صورت عطسه، سرفه و یا هر تکان احتمالی از سوی فرد این درد به شدت افزایش پیدا می‌کند. بنابراین با توجّه به مجموعه این علائم می‌توان با این درد آشنایی پیدا کرد و در صورت بروز آن‌ها به موقع اقدام کرد.

جراحی فتق و آپاندیسیت

بیماری فتق چگونه است

فتق یکی از بیماری‌هایی می‌باشد که افراد زیادی ممکن است با آن مواجه شوند و در صورت مراجعه به موقع و انجام مشورت‌های لازم با پزشک متخصص در این زمینه جای نگرانی در خصوص این بیماری وجود ندارد. این بیماری نیز همانند آپاندیس دارای یک مجموعه علائم مشخص می‌باشد.

از جمله این علائم مطرح می‌توان به مشکلات گوارشی از جمله سوزش سر معده و هم‌چنین مشکلاتی در خوردن و بلع مواد غذایی اشاره‌ کرد. البته باید عنوان کرد که این بیماری بر خلاف بیماری آپاندیس علائم زیاد و آشکاری ندارد و عموما باید پزشک این مسئله را تشخیص دهد.

بیماری فتق انواع مختلفی دارد که شایع‌ترین و مطرح‌ترین آن‌ها فتق شکمی می‌باشد که ارتباط مستقیمی با بیماری آپاندیس نیز دارد. این بیماری از طريق مصرف دارو و در صورت عدم درمان از طريق دارویی، انجام عمل جراحی قابل حل می‌باشد. البته پس از انجام جراحی باید یک سری احتیاط‌هایی را حتما رعايت کنید تا مجددا دچار مشکلاتی نظیر بازگشت این بیماری نشوید.

این بیماری پس از جراحی آپاندیس احتمال دارد که به وجود بیاید، که البته احتمال آن زیاد نیست اما ممکن است. البته افرادی که عمل جراحی آپاندیس انجام می‌دهند اگر استراحت لازم و کافی داشته باشند و از ممنوعه‌های پس از انجام این جراحی خودداری کنند تا حدود بسیار زیادی از عوارض پس از این جراحی جلوگیری می‌کنند.

جراحی فتق و آپاندیسیت

عوارض جراحی آپاندیس

انجام عمل جراحی و برداشتن آپاندیس همانند انجام هرگونه جراحی دیگر دارای عوارض متعددی می‌باشد که در این قسمت در خصوص این عوارض صحبت خواهیم کرد. از جمله مطرح‌ترین عوارض این جراحی ممکن است به وجود بیاورد می‌توان به فتق اشاره کرد. این عارضه ممکن است در محل برش جراحی یا نزدیک به آن ایجاد شود.

از دیگر عوارض مطرح این جراحی می‌توان به خونریزی، عفونت و مشکلاتی از این قبیل اشاره کرد، که با رعايت احتیاط پس از انجام این جراحی می‌توان تا حدود زیادی از آن‌ها جلوگیری کرد.

سخن پایانی

در این مطلب در مورد جراحی فتق و آپاندیسیت صحبت کردیم و از مجموعه علل ایجاد این دو بیماری و همچنین علائم آن‌ها صحبت کردیم. به عنوانِ نکته مهم و کلی از این مطلب شما باید به اين مسئله توجه داشته باشید که در صورت بروز علائم این بیماری‌ها باید حتما با پزشک متخصص و مربوطه چون دکتر آرمان عصاره مشورت داشته باشید تا دچار مشکلات متعددی در خصوص عدم درمان به موقع و مشکلات ناشی از ترکیدن آن نشوید. همچنین پس از انجام جراحی نیز باید احتیاط‌های لازم را رعايت کنید.

Service Image
Service Image
Service Image