• ۰۹۲۱۶۱۶۶۰۶۲
  • تهران، تقاطع خیابان پاسداران و دولت پلاک 1، طبقه 1، واحد
  • همه روزه شنبه تا پنجشنبه با تعیین وقت قبلی

جراحی دستگاه گوارش

Service Image
عنوان خدمت

جراحی دستگاه گوارش

مدت انجام

12 ساعت

نام پزشک

دکتر آرمان عصاره


هر آنچه که نیاز است درباره موارد لزوم جراحی دستگاه گوارش بدانید در این صفخه از وب سایت رسمی دکتر عصاره ارائه می گردد. با ما تا انتها همراه باشید. 

سیستم گوارشی یک سیستم پیچیده است که می تواند توسط بیماری، رژیم غذایی و استرس عاطفی مختل شود.  در حالی که برخی از مشکلات گوارشی را می توان با دارو و تغییر سبک زندگی برطرف کرد، برخی دیگر نیاز به جراحی دارند.  پزشکان بهداشت از فناوری پیشرفته مانند سونوگرافی دستگاه گوارش برای تشخیص و درمان بیماری های گوارشی استفاده می کنند.  سونوگرافی دستگاه گوارش نسبت به سایر مطالعات تصویربرداری تصاویر دقیق تری از دستگاه گوارش ارائه می دهد.  این به پزشکان اجازه می دهد تا پوشش های مری و معده و همچنین دستگاه گوارش فوقانی و تحتانی را بررسی کنند.
نقش اصلی دستگاه گوارش کمک به تجزیه و جذب غذا به بدن است که به نام دستگاه گوارش (gi) نیز شناخته می شود. این دستگاه شامل دهان، مری، معده، روده کوچک، روده بزرگ - که کولون نیز نامیده می شود، راست روده و مقعد است.  در ادامه به بیماری های مربوط به دستگاه گوارش و روش های درمان می پردازیم.
 
جراحی دستگاه گوارش زیر نظر دکتر آرمان عصاره


بیماری ریفلاکس معده  یا گرد 


رفلاکس معده یکی از رایج ترین اختلالات مربوط به دستگاه گوارش است که  گاهی اوقات با اسامی دیگری نظیر رفلاکس، اسید یا سوزش سر دل نامیده می شود.
 گرد عارضه ای است که در آن اسیدهای معده از معده به مری برگشت می کنند.  مردم اغلب سوزش سر دل را به عنوان یک احساس سوزش شدید توصیف می کنند.  
فوندوپلیکاسیون بدون برش دهانی (tif) یک روش بدون برش از مجموعه روش های جراحی دستگاه گوارش است که برای درمان افراد مبتلا به بیماری ریفلاکس اسید تجویز می شود.  جراح با استفاده از یک دستگاه خاص، دریچه ضد رفلاکس در ورودی مری به معده را بازسازی می کند تا از رفلاکس جلوگیری کند.  tif نشان دهنده آخرین مرحله در درمان بیماری رفلاکس اسید است.


 بیماری مری بارت 

در صورت عدم درمان، گردو می تواند منجر به مری بارت شود، وضعیتی که در نهایت می تواند به سرطان تبدیل شود.  فرسایش درمانی است که در آن بافت گرم می شود تا زمانی که دیگر زنده یا زنده نباشد.

بیماری های مربوط به كيسه صفرا 


افرادی که به دلیل سنگ کیسه صفرا، درد یا التهاب نیاز به برداشتن کیسه صفرا دارند، می توانند از فناوری رباتیک داوینچی بهره مند شوند.  جراحان  از یک برش کوچک به جای چهار برش که در لاپاراسکوپی سنتی لازم است. از طریق ناف برای برداشتن کیسه صفرا استفاده می‌کنند که در نتیجه بهبودی سریع‌تر و بدون جای زخم ایجاد می‌شود.

 بیماری های مربوط به فتق ها 


فتق زمانی رخ می دهد که یک کیسه کوچک حاوی بافت از طریق عضلات دیواره شکم فشار می آورد.  فتق ها می توانند ناراحت کننده باشند و معمولا نیاز به ترمیم دارند تا از بزرگ شدن آنها جلوگیری شود.  جراحان از آخرین تکنیک‌های لاپاراسکوپی کم تهاجمی استفاده می‌کنند که درد کمتر و بهبودی سریع‌تری دارند.

بیماری های مربوط به روده بزرگ / رکتوم 


 بسیاری از شرایط می توانند روده بزرگ را تحت تاثیر قرار دهند و باعث خونریزی، التهاب و مشکلات کنترل روده شوند.  سرطان روده بزرگ یکی از علل اصلی مرگ و میر ناشی از سرطان در کشور است. 
جراحان عمل جراحی لاپاراسکوپی کولون کم تهاجمی را انجام می دهند و به جراحان این امکان را می دهند که بسیاری از بیماری های رایج روده بزرگ را از طریق برش های کوچک درمان کنند.  بسته به نوع عمل، بیماران ممکن است طی چند روز بیمارستان را ترک کنند و سریعتر از بیمارانی که پس از جراحی باز بهبود می یابند، به فعالیت های عادی بازگردند.

بیماری التهابی روده (ibd)

 ibd یک اصطلاح گسترده است که به هر شرایطی که باعث التهاب مداوم در دستگاه گوارش می شود اشاره دارد.  این می تواند علائمی مانند اسهال، درد شکم، کاهش وزن، خستگی و خونریزی از راست روده را ایجاد کند.

 دیورتیکولیت و بیماری دیورتیکول

 دیورتیکولیت التهاب و عفونت در یک یا چند دیورتیکول است، که برآمدگی‌ها یا پاکت‌های کوچکی هستند که در روده بزرگ یافت می‌شوند و زمانی که فشار بیش از حد داخل روده بزرگ وجود دارد، ایجاد می‌شوند.
 

 

درمان بیماری دیورتیکول در کلینیک دکتر آرمان عصاره

بیماری  آپاندیسیت


 آپاندیس یک کیسه باریک کوچک است که به روده بزرگ متصل است و در سمت راست پایین شکم شما قرار دارد.  آپاندیسیت زمانی اتفاق می افتد که این کیسه ملتهب و تحریک شود.  درد ناشی از آپاندیسیت میتواند شدید باشد و درمان استاندارد برداشتن آپاندیس با جراحی است.

بیماری های مربوط به خونریزی گوارشی 


خونریزی در دستگاه گوارش شما اغلب به دلیل شرایط کولورکتال مانند پولیپ و ibd است.  علائم بسته به جایی که خونریزی رخ می دهد متفاوت است، اما می تواند شامل مدفوع سیاه یا قیری، خون قرمز روشن در مدفوع یا روی دستمال توالت و استفراغ خون باشد.  خونریزی دستگاه گوارش در صورت شدید شدن می تواند منجر به یک وضعیت تهدید کننده زندگی به نام شوک شود.

 فیستول مقعد، شقاق مقعد و بواسیر


 شرایط مختلفی می تواند بر مقعد تأثیر بگذارد که دهانه انتهای پایینی راست روده است که مدفوع (مدفوع) از آن عبور می کند.  شرایط رایجی که توسط تیم انکولوژی کولورکتال anderson ما درمان می شود عبارتند از:
فیستول مقعدی - فیستول هر ساختار تونل مانند غیر طبیعی است که در بافت ایجاد می شود.  اینها اغلب در داخل و اطراف مقعد پس از تخلیه آبسه مقعدی ایجاد می‌شوند.
شقاق مقعد شکاف یا پارگی در پوشش مقعد.  اینها معمولاً زمانی ایجاد می شوند که مدفوع سفت بزرگ دهانه مقعد را بکشد
هموروئید اینها وریدهای متورم داخل و خارج راست روده هستند که می توانند منجر به تورم، خارش، درد و خونریزی شوند.

 انسداد روده و یبوست شدید


 انسداد روده در روده بزرگ، دفع مدفوع را ممنوع می کند، که در برخی موارد می تواند تهدید کننده زندگی باشد.  این اختلال اغلب به دلیل سرطان کولورکتال یا بیماری دیورتیکول است.

 بی اختیاری مدفوع و اختلال عملکرد کف لگن 


کف لگن از ماهیچه‌ای تشکیل شده است که به نگه داشتن محتویات شکم (از جمله روده‌ها) در جای خود کمک می‌کند.  اگر چیزی نحوه انقباض و شل شدن این ماهیچه ها را مختل کند، علائم مختلفی از جمله ناتوانی در کنترل مدفوع می تواند ایجاد شود.

بیماری  افتادگی راست‌روده 


افتادگی رکتوم زمانی اتفاق می افتد که رکتوم (انتهای بسیار پایین روده بزرگ) شروع به چسبیدن یا برآمدگی از مقعد می کند.  مسائل مختلفی می توانند خطر افتادگی رکتوم را افزایش دهند، از جمله یبوست مزمن یا اسهال، افزایش سن و آسیب به مقعد یا لگن.

بیماری آسیب به مقعد 


هر گونه آسیب به مقعد می تواند منجر به درد، مشکل در دفع مدفوع، عفونت، افتادگی رکتوم و سایر اختلالاتی از این دست شود.

جراحی دستگاه گوارش  در کلینیک دکتر عصاره 


اگر شما نیز درگیر مشکلات دستگاه گوارش مزمن هستید و پزشک متخصص شما تشخیص داده است که به جراحی نیاز دارید، دکتر عصاره از بهترین پزشکان نمونه برای انجام جراحی های مختلف و استفاده از دستگاه های پیشرفته می باشد.
 

Service Image
Service Image
Service Image