• ۰۹۲۱۶۱۶۶۰۶۲
  • تهران، تقاطع خیابان پاسداران و دولت پلاک 1، طبقه 1، واحد
  • همه روزه شنبه تا پنجشنبه با تعیین وقت قبلی

جراحی های ناحیه مقعد

Service Image
عنوان خدمت

جراحی های ناحیه مقعد

مدت انجام

12 ساعت

نام پزشک

دکتر آرمان عصارهجراحی ناحیه مقعد ، فیشر (یا شقاق مقعدی) یک زخم خطی یا بیضی شکل در ناحیه مقعد است که معمولاً از داخل مقعد تا لبه برش اصلی امتداد می‌یابد. این پارگی کوچک بعد از اجابت مزاج درد زیادی ایجاد می‌کند.  ممکن است هنگام اجابت مزاج و درد مقداری خون ترشح کند.  بسیاری از مردم به اشتباه فکر می‌کنند که این خون به دلیل بواسیر است، اما شقاق با هموروئید متفاوت می‌باشد. شقاق معمولاً به دلیل مدفوع سفت باعث ایجاد ترک‌های نازک و گاهی زخم در دیواره‌های خارجی مقعد می‌شود، در حالی که هموروئید یا بواسیر به صورت تورم داخلی یا خارجی ظاهر می‌شود که دردناک‌تر از شقاق است.  در بیماری شقاق، این درد تنها زمانی رخ می‌دهد که فرد در حال اجابت مزاج است، اما در بواسیر ممکن است هر زمانی درد و سوزش ایجاد شود.
برای درمان این عارضه روش‌های متنوعی وجود دارد و بهترین روش جراحی ناحیه مقعد در یک کلینیک معتبر است.

 

جراحی مقعد با روش های روز دنیا در کلینیک دکتر عصاره
 
علل بروز شقاق مقعدی 


شقاق معمولاً در اثر ضربه به پوشش داخلی مقعد در اثر اجابت مزاج یا سایر کشش‌های کانال مقعد ایجاد می‌شود. می‌تواند به دلیل اجابت مزاج خشک و سخت یا اجابت مزاج شل و مکرر باشد.  بیمارانی که عضله اسفنکتر مقعدی سفت دارند بیشتر احتمال دارد به شقاق مقعدی مبتلا شوند. علل کمتر شایع شقاق عبارتند از بیماری التهابی روده، عفونت مقعدی، تروما یا تومور.

علائم بیماری شقاق مقعد  


شقاق مقعدی غالبا سبب درد شدیدی می‌شود، دردی که با دفع مدفوع آغاز خواهد شد. این درد امکان دارد چند دقیقه تا چندین ساعت به طول انجامد. درنتیجه، خیلی از بیماران ممکن است تلاش کنند، برای پیشگیری از درد، از دفع مدفوع اجتناب کنند. دیگر علامت شقاق مقعد وجود این است که 
یک توده کوچک یا برچسب پوستی روی پوست در نزدیکی شقاق مقعدی ( در صورت مزمن بودن ) بیش از 6 هفته وجود داشته باشد شایع‌تر است.
 اگرچه اکثر شقاق مقعدی نیازی به جراحی ندارند، درمان شقاق مزمن سخت‌تر است و جراحی ناحیه مقعد ممکن است بهترین گزینه باشد.  هدف از جراحی کمک به شل شدن عضلات اسفنکتر مقعد است که باعث کاهش درد و اسپاسم خواهد شد و به شقاق اجازه می‌دهد تا بهبود یابد. گزینه‌های جراحی عبارتند از تزریق سم بوتولینوم (بوتوکس) به اسفنکتر مقعد یا تقسیم جراحی قسمت داخلی اسفنکتر مقعد (اسفنکتروتومی داخلی جانبی) هستند.
دکتر عصاره در این شرایط بهترین درمان را برای شما پیدا کرده و در مورد خطرات جراحی با شما صحبت خواهند کرد.  هر دو نوع جراحی معمولاً به عنوان روش‌های سرپایی یک روزه انجام می‌شود.


انواع جراحی شقاق مقعد 


 یکی از روش‌های درمان شقاق جراحی است. اسفنکتروتومی نوعی جراحی ناحیه مقعد است که شامل بریدن عضلات اسفنکتر در اطراف مقعد برای تسکین درد می‌شود و باعث می شود شقاق شما سریعتر بهبود یابد. جراح معمولا این درمان را پس از انجام آزمایشات مختلف توصیه می‌کند. شما معمولاً این کار را تحت بیهوشی عمومی انجام می‌دهید، یعنی در حین عمل بیهوش می‌شوید.  این جراحی به دو صورت کلی قابل انجام است.
•    در روشی که به عنوان اسفنکتروتومی باز شناخته می‌شود، جراح یک برش کوچک در پوست شما ایجاد می‌کند تا به عضله اسفنکتر برسد.  به این ترتیب پزشک می‌تواند عضلات شما را به وضوح ببیند، این شکاف در پوست شما معمولا تا بهبودی کامل باقی می‌ماند.
•    در روش دیگری که به نام اسفنکتروتومی بسته شناخته می‌شود، جراح تیغه‌ای را از زیر پوست شما عبور می‌دهد تا به عضله برسد و آن ناحیه را برش دهد.

 

انواع جراحی شقاق مقعد در کلینیک دکتر عصاره

مزایای جراحی ناحیه مقعد و شکاف با لیزر 


بیماری شقاق یکی از بیماری‌های مقعدی است که باعث درد و خونریزی می‌شود. اگر شدت آن افزایش یابد، افراد را آزار می‌دهد و بنابراین باید به دنبال بهترین راه حل برای درمان آن باشند. درمان‌های خانگی زیادی برای این بیماری وجود دارد که هر کدام اصول و استانداردهای خاص خود را دارند. اما در برخی موارد دیگر نمی‌توان بیماری را با داروهای خانگی درمان کرد و باید به فکر راه حل دیگری بود.
یکی از راه حل‌های پیشرفته امروزی لیزر درمانی است که می‌توانید برای درمان بیماری خود انتخاب کنید. توجه داشته باشید که برای انتخاب این روش برای درمان بیماری خود باید بهترین پزشک متخصص را انتخاب کنید که پیشنهاد ما به شماره دکتر عصاره است.  مزایای جراحی شکاف با لیزر دکتر عصاره بسیار زیاد است و به همین دلیل نسبت به سایر روش‌های درمانی محبوبیت بیشتری دارد. هر یک از روش‌های دیگر جراحی ناحیه مقعد را انتخاب می‌کنید، بدون شک مضرات یا دردهایی خواهد داشت.  با این حال، شما باید بسیار مراقب باشید که بهترین روش را انتخاب کنید تا بتوانید در سریع‌ترین زمان ممکن بهبودی خود را بازیابی کنید، در این مسیر دکتر عصاره در کنار شما خواهد بود. در ادامه مزایای این روش را بیان می‌کنیم:
•    نیازی به بستری شدن در بیمارستان یا خواب طولانی مدت در کلینیک نیست.
•    بهبود و ترمیم فوری زخم‌های جراحی پس از جراحی
•    درمان شقاق بدون درد و خونریزی تنها در 20 دقیقه با کادر مجرب و پزشک متخصص
•    درمان بیماری کاملاً ایمن و بدون هیچ گونه خطرات احتمالی و فیزیکی به عنوان تضمین است.

جراحی لیزر چگونه انجام می‌شود؟ 


برای اینکه پزشک از جراحی لیزر برای جراحی ناحیه مقعد شما استفاده کند، ابتدا ناحیه مقعد را بی‌حس می‌کند.  سپس بعد از بیهوش شدن این ناحیه از لیزر برای رفع زخمی که در ناحیه مقعد دارید استفاده می‌کند.  در این روش عضله اطراف مقعد خیلی کم بریده می‌شود تا بیمار در این درمان اذیت نشود. این روش مزایای زیادی دارد و قیمت آن مناسب است، افراد برای درمان بیماری خود از این روش استفاده می‌کنند. برای درمان شقاق مقعد، پزشک باید زخم را به طور کامل معاینه کند و سپس با استفاده از روش‌های مختلف بیماری را درمان کند.


جراحی مقعد در کلینیک دکتر عصاره 


اگر به دنبال بهترین جراح متخصص برای انجام جراحی ناحیه مقعد هستید دکتر آرمان عصاره با کسب مهارت و تجربه کافی در چندین سال فعالیت بهترین انتخاب است. برای رزرو وقت و مشاوره با شماره تلفن زیر تماس بگیرید و یا به سایت دکتر آرمان عصاره مراجعه کنید.
برای آگاهی از تجربیات، مدارج علمی و تخصص های دکتر عصاره اینجا کلیک کنید.

 

Service Image
Service Image
Service Image